Tak było!

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH EDYCJI

XXIII edycja 21-24 marca 2024

Zakończyliśmy kolejną najlepszą edycję!  Co tam się działo!

Przez cztery dni zanurzyliśmy się w świat muzyki, energii i pasji. Pod wodzą profesjonalnych instruktorów – Joanna Knitter i Maciej Grzywacz doświadczyliśmy niezapomnianych chwil muzycznych.

Dzięki zaangażowaniu i pasji naszych uczestników stworzyliśmy niepowtarzalne momenty, okraszone cudowną muzyką i jeszcze cudowniejszymi ludźmi. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział – to dzięki Wam te dni były pełne magii i inspiracji. 

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Więcej zdjęć wkrótce!

XXII edycja 19-22 października 2023

Kolejna najlepsza edycja za nami!

Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczestnikom i naszej niezastąpionej kadrze: Dorota Miśkiewicz, Maciej Grzywacz, Aleksander Narkun, Marcin Grabowski, Kuba Grzywacz za niezapomnianą edycję warsztatów! To był nie tylko czas pełen nauki i doskonałej muzyki, ale także chwil pełnych cudownej atmosfery.

Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego towarzystwa! Wielkie dzięki za Waszą pasję i zaangażowanie. To była prawdziwa uczta dla duszy i umysłu.

A co do pysznego jedzenia, dobrego wina i niesamowitej atmosfery – to tylko dodatkowe atuty naszych warsztatów.

Dziękujemy, że byliście z nami i już nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych przygód razem!

XXI edycja 23 - 26 marca 2023

Cudowne cztery dni warsztatów za nami! Był to czas pełen niesamowitych doświadczeń muzycznych i spotkań z ludźmi o tych samych zainteresowaniach. Wspaniale było grać razem, dzielić się wiedzą i inspirować się nawzajem.

Tym razem mieliśmy nie dwie, a cztery grupy: pianistów z Kubą Stankiewiczem, wokalistów z Magdą Kuraś, basistów z Marcinem Grabowskim oraz mieszana grupa instrumentalistów z Maciejem Grzywaczem. Wszyscy uczestnicy byli pełni entuzjazmu i chętni do nauki. Wykładowcy – pomocni i zaangażowani, co owocowało wspaniałymi wieczornymi jam sessions.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wykładowcom za wspólnie spędzony czas i za to, że tworzyliście razem z nami niesamowitą atmosferę!

XX edycja 6 - 9 października 2022

Cóż to była za edycja! Już po raz dwudziesty zaprosiliśmy miłośników wspólnego muzykowania na nasze warsztaty i jesteśmy szczęśliwi, ponieważ tym razem z powodu jubileuszu w sposób szczególny cieszyliśmy się wspaniałym towarzystwem, muzyką, ciekawymi rozmowami i dobrym winem.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom, akompaniatorom, a przede wszystkim naszym wspaniałym uczestnikom, którzy grają i śpiewają coraz lepiej, co nas ogromnie cieszy.

Przed nami co najmniej dwadzieścia kolejnych edycji.

Dziękujemy za cudowny czas!

XIX edycja 17 - 20 marca 2022

Dziewiętnasta edycja za nami! Był to wyjątkowy czas.

Dziękujemy Krystyna Stańko za fachową opiekę nad grupą wokalną i prowadzenie zajęć w niezwykle przyjaznej atmosferze. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć tę wybitną wokalistkę, a czuliśmy się jakby była z nami od lat. Dziękujemy Maciej Grzywacz za prowadzenie grupy instrumentalnej. Wspólnie z Krystyną Stańko i sekcją rytmiczną: Marcinem Grabowskim, Olkiem Narkunem i Kubą Grzywaczem stworzyliście warunki do radosnego muzykowania. Całej kadrze jesteśmy wdzięczni za wspaniałe wieczorne koncerty.

Dziękujemy uczestnikom za ich zaangażowanie i znakomitą atmosferę, a przede wszystkim za obecność i powroty.

Rybakówka – dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy u Was gościć. Jak zawsze, było cudownie pod każdym względem.

XVIII edycja 14 - 17 października 2021

Aż się nie chce wierzyć, ale 18 edycja już za nami! Szast – prast i czas przeleciał, nie wiadomo kiedy. Było wspaniale!

W przyjaznej i miłej atmosferze rozkoszowaliśmy się wspólnym muzykowaniem i ciekawymi rozmowami. Cieszyliśmy się dobrym towarzystwem opowiadając żarty i popijając smaczne wino. Nie stroniliśmy również od tańców.

Czego więcej trzeba? Żyć nie umierać! Pozdrawiamy naszych uczestników. Dziękujemy, że z nami byliście. Zachęcamy wszystkich miłośników spędzania czasu w taki sposób do dołączenia do naszej wesołej kompanii. Nie pożałujecie!

XVII edycja 18 - 21 marca 2021

Siedemnasta edycja za nami! Tak, już siedemnasta – też jesteśmy w szoku.

Tym razem muzyczną opiekę nad naszymi uczestnikami sprawowali: Dorota Miśkiewicz, Maciej Grzywacz, Marcin Grabowski, Kuba Grzywacz i Aleksander Narkun. Prawdziwy dream team 🎶

Po raz kolejny przekonaliśmy się jak wiele radości daje wspólne muzykowanie. Granie i śpiewanie w zespole daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Poza tym dobrze jest spędzać czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. Szczególnie kiedy towarzyszy temu przyjacielska atmosfera, dobra pogoda, pyszne jedzenie i wino.

Serdecznie dziękujemy wykładowcom i uczestnikom za ten wspólny czas oraz Rybakówka za gościnność.

XVI edycja 1- 4 października 2020

Szesnasta edycja za nami!

Wykładowcami minionej edycji byli Piotr Kułakowski i Maciej Grzywacz. Wśród uczestników były osoby grające na różnych instrumentach. Mieliśmy tym razem trzech gitarzystów basowych, saksofonistę, dwie wokalistki, czterech gitarzystów i dwoje pianistów.

W ciągu dnia uczestnicy ćwiczyli repertuar w dwóch grupach a wieczorami wspólnie jamowali z sekscją rytmiczną. Była to już druga edycja, podczas której uczestnicy dodatkowo mogli skorzystać z naszej nowej propozycji edukacyjnej – „Zrozumieć i poczyć rytm” lekcji przeprowadzonej przez Jakuba Grzywacza.

Jak zwykle pogoda nam dopisała, atmosfera była znakomita. Warsztaty odbyły się jak zawsze w Rybakówce, której dziękujemy za wspaniałą goscinę.

Piękne zdjecia robił nam Piotr Sikora, któremy serdecznie dziękujemy.

Już czekamy na kolejną edycję!

XV edycja 9-12 lipca 2020

Piętnasta edycja warsztatów dobiegła końca.

Poprowadzili ją Anna Serafińska i Maciej Grzywacz. Wśród uczestników były wokalistki, gitarzysci, pianiści i basista. Przepiękne zdjęcia autorstwa Piotra Sikory (dziękujemy!) doskonale oddają atmosferę tej edycji.

Było twórczo muzycznie, wesoło towarzysko. Ciekawe dyskusje o muzyce przeplatane były żartami, anegdotami i dowcipami. Po protu: żyć nie umierać.

Dziękujemy za ten wspaniały czas wszystkim uczestnikom, wykładowcom oraz Rybakówce wraz z jej niezawodną ekipą!

Już czekamy na kolejną edycję!

XIV edycja 5-8 marca 2020

Czternasta edycja dobiegła końca. Tym razem poprowadzili ją Włodzimierz Nahorny i Maciej Grzywacz.

Była to już trzecia edycja z udziałem Włodzimierza Nahornego wybitnego pianisty, pedagoga – giganta polskiego jazzu. Wśród uczestników znalazły się osoby grające na różnych instrumentach oraz śpiewające: pianiści, gitarzyści, saksofoniści, harmonijkarz i wokalistki.

Repertuar był zróżnicowany, a metody pracy nad nim wykładowcy dostosowali do możliwości warsztatowiczów. Efekty były znakomite. Utwory w wykonaniu uczestników zabrzmiały koncertowo. Na wspaniałą atmosferę tej edycji miały wpływ dobre humory wszystkich zaangażowanych.

Spędzaliśmy wspólnie czas w sposób bardzo kreatywny muzykując, rozmawiając o sztuce i wsłuchując się w niezwykle ciekawe anegdoty jazzowe opowiadane przez Włodka.

To był wspaniały czas. Czekamy na kolejne edycje.

Już czekamy na kolejną edycję!

XIII edycja 17-20 października 2019

5 lat warsztatów!

Trzynaste Warsztaty jazzowe dla dorosłych dobiegły końca. Była to wyjątkowa edycja, ponieważ obchodziliśmy 5 urodziny. Pięć lat minęło jak mgnienie oka, aż trudno uwierzyć, że tak szybko.

W ciągu tego czasu:

  • zorganizowaliśmy 13 edycji,
  • gościliśmy sześciu wykładowców: Włodzimierza Nahornego, Dorotę Miśkiewicz, Artura Lesickiego, Piotra Kułakowskiego, Kubę Stankiewicza, Annę Serafińską.   Maciej Grzywacz jako opiekun artystyczny warsztatów był obecny podczas każdej edycji.
  • ponad 40 osób wzięło udział w warsztatach,
  • spędziliśmy wspólnie 52 warsztatowe dni: 156 godzin zajęć i 117 godzin jam sessions.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykładowcom oraz osobom, które nas wspierają. Dziękujemy także akompaniatorom oraz członkom sekcji rytmicznych, a także personelowi niezwykle gościnnego pensjonatu Rybakówka.Minioną edycję po raz pierwszy poprowadziła Anna Serafińska wspólnie z Maciejem Grzywaczem. Nie tylko zajęcia i jam sessions były udane. W czasie wolnym były też wspólne biesiady, a nawet tańce. Radosna i twórcza atmosfera towarzyszyła nam od początku do końca. Ania Serafińska okazała się kolejnym dobrym duchem warsztatów i dlatego jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz się z nią spotkamy.

Urodzinowy tort, jako prezent od Rybakówki, wjechał na stół w sobotę. Tego wieczoru świętowali z nami przyjaciele warsztatów – fotografowie Beata i Maciej Narkun, którzy zrobili nam przepiękne zdjęcia. Sami zobaczcie.

Już czekamy na kolejną edycję!

XII edycja 14-17 marca 2019

Za nami kolejna edycja warsztatów. Aż trudno uwierzyć, jak ten czas szybko płynie. Mamy jeszcze świeżo w pamięci pierwsze edycje, a przed paroma dniami zakończyła się już dwunasta.

Nasi wykładowcy, sekcja rytmiczna oraz oczywiście wszyscy uczestnicy spisali sie na medal. Repertuar, który zaproponowała Dorota Miśkiewicz sprawdził się znakomicie. Dzięki wcześniej wysłanym filmom instruktażowym oraz dzięki pracowitości i zapałowi do pracy wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. W związku z tym oczywistością jest, że warsztatowy czas wypełniony był radosnym muzykowaniem, poszerzaniem wiedzy na temat muzyki, ciekawymi dyskusjami o muzyce oraz, co równie istotne, wpólnym biesiadowaniem w przemiłej atmosferze.

W ciągu dnia uczestnicy pracowali nad repertuarem podzieleni na dwie grupy: wokalną i instrumentalną. Wieczorami odbywały sie jam sessions, podczas których wspólnie prezentowaliśmy wcześniej przygotowane aranże zawierające nie tylko partie solowe, ale również specjalnie przygotowane partie zespołowe z podziałem na różne instrumenty oraz wielogłosowe chórki.

To był magiczny, muzyczny czas! Już teraz zaczynamy planować kolejną edycję, która odbędzie się w październiku. Mamy nadzieję, że do nas dołączycie.

Dziękujemy wspaniałym wykładowcom: Dorocie Miśkiewicz oraz Maciejowi Grzywaczowi za profesjonalizm i zaangażowanie podczas zajęć.

XI edycja 11-14 października 2018

Już po raz jedenasty wybraliśmy się na czterodniowe warsztaty, które tym razem poprowadzili: Maciej Grzywacz i Kuba Stankiewicz, który przyjechał do nas niemal prosto z Nowego Jorku po swoim koncercie w Carnegie Hall.

Uczestnicy przygotowali się świetnie do warsztatów dzięki filmom instruktażowym, które otrzymali od nas wcześniej. Pięć utworów, które stanowiły program ćwiczylismy w ciągu dnia, a wieczorami prezentowaliśmy je podczas jam sessions. Warsztatowicze zostali podzieleni na dwie grupy. W kameralnym gronie mieli komfortowe warunki żeby rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykładowców. Zajęcia praktyczne urozmaicane były pogadankami na temat teorii jazzu oraz ciekawymi anegdotami muzycznymi, którymi wykładowcy sypali jak z rękawa.

Atmosfera muzyczna i towarzyska była znakomita. Dodatkowym atutem tej edycji była piękna, letnia pogodna. Szkoda, że warsztaty tak szybko minęły, ale w miłym towarzystwie i pięknych okolicznościach przyrody zawsze tak jest 🙂 Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Już teraz cieszymy się na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu.

X edycja 15-18 marca 2018

10 edycja za nami!

Jubileusz dziesiątej edycji świętowaliśmy zajadając pyszny tort. Nasz zaprzyjaźniony cukiernik ozdobił go z tej okazji specjalnie wykonaną jazzową trąbką i innymi muzycznymi elementami z cukru.

Zawitali do nas stali bywalcy, a także nowi uczestnicy. Zajęcia praktyczne urozmaicone krótkimi wykładami na temat teorii przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Szczególną zaletą tej edycji był udział wokalistki oraz osób, które grały na wielu różnych instrumentach: pianino, gitary, bas, saksofony.

To był wyjątkowy czas! A my już zabieramy się za przygotowania do kolejnej, październikowej edycji.

Już teraz cieszymy się na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu.

IX edycja 19-22 października 2017

Kolejna edycja za nami, było ciekawie i różnorodnie.

Wśród uczestników była wokalistka, saksofonista, skrzypek i gitarzyści. Wspólnym mianownikiem była pasja do muzykowania. Uczestnicy czerpali radość z zespołowego grania i śpiewania nie tylko podczas zajęć w ciągu dnia, ale również podczas wieczornych jam sessions.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy z Was bardzo dumni, miło jest nam obserwować Wasz rozwój i postępy.

Już teraz cieszymy się na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu.

VIII edycja 30 marca - 2 kwietnia 2017

Tak spędzilismy czas podczas ósmej edycji warsztatów.

Każda edycja jest wyjątkowa, podczas każdej spotykają się ciekawi ludzie i wymieniają poglądami i doświadczeniami muzycznymi.

To był czas przeznaczony wyłacznie na realizowanie ich muzycznej pasji. W pięknych okolicznoścach przyrody, w marcowym słońcu spędziliśmy cudowne cztery dni. Nasi uczestnicy wyjechali zadowoleni i już pytają o kolejną edycję. A my jesteśmy szczęścliwi, że skupiamy ludzi, którzy tak kochają muzykę.

Dziekujemy Wam serdecznie za ten wspaniały czas. Do zobaczenia już w październiku!

Już teraz cieszymy się na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu.

VII edycja 13 - 16 października 2016

Siódma edycja za nami! Atmosfera była znakomita. Bardzo cieszy nas to, że mamy uczestników, którzy wracają i nowych, którzy do nas dołączają podczas każdej kolejnej edycji. Warsztaty to wspaniala okazja do obcowania z ludźmi o tych samych zainteresowaniac oraz czas na wspólne granie i rozmowy. Zobaczcie jak to wygląda:

Już teraz cieszymy się na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu.

VI edycja 31 marca - 3 kwietnia 2016

Zapraszamy do obejrzenia albumu zdjęć z VI edycji warsztatów.

Frekwencja dopisała, miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki. A co ważniejsze, muzycznie i towarzysko edycja ta była bardzo udana!

Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i muzykowali na bardzo dobrym poziomie. Wśród nich byli nie tylko gitarzyści, ale również wokalistka, pianista, skrzypek, saksofonista i dwóch gitarzystów basowych.

Kolejny raz okazało się, że muzykowanie w dobrym gronie sprawia największą przyjemność!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy ich i innych zainteresowanych na kolejne edycje!

V edycja 12 - 15 listopada 2015

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolejnej, piątej już edycji warsztatów.

Będziemy nudni – znów było świetnie! Pracowaliśmy nad dziewięcioma utworami. Oprócz standardów jazzowych w naszym repertuarze znalazły się dwa utwory Steviego Wondera. Uczestnicy wykonywali je podczas zajęć i wieczornych jam sessions z zawodową sekcją rytmiczną.

Nie zabrakło też czasu na zajęcia teoretyczne. Maciej Grzywacz opowiadał o zagadnieniach zwiazanych z podstawami harmonii jazzowej. Mimo, iż za oknem pogoda była typowo jesienna u nas atmosfera była gorąca, rozkoszowaliśmy się nie tylko muzyką, ale również pysznym jedzeniem, a dyskusje przy lampce wina trwały do późnych godzin nocnych.

Już czekamy na następny raz!

IV edycja 1 - 4 października 2015

Czwarta edycja za nami!

Tym razem gościliśmy wokalistki i instrumentalistów, którzy najpierw w osobnych grupach przygotowywali stopniowo 9 utworów a następnie wspólnie wykonywali je podczas wieczornych jam sessions.

Z dnia na dzień uczestnicy byli coraz bardziej ośmieleni i otwarci. Dorota Miśkiewicz i Maciej Grzywacz prowadzili zajęcia i jam sessions w taki sposób, że każdy mógł grać i śpiewać coraz lepiej i pewniej.

Kolejne wieczory przedłużały się i kończyły często późną nocą na długich rozmowach o muzyce przy kominku, z lampką wina w dłoni. Już po pierwszych godzinach cała grupa zintegrowała się, wszycy poczuli się swobodnie, a czas do końca warsztatów upływał w niezwykle miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Dodatkowo mieliśmy szczęście do pogody, codziennie świeciło słońce i było ciepło, co skłaniało nas do przesiadywania przed gościńcem lub do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami. Juz teraz zbieramy pierwsze deklaracje od uczestników, którzy chcą do nas dołączyć w kolejnych edycjach. O wspaniałej atmosferze, spełnieniu oraz zaangażowa

Już czekamy na następny raz!

III edycja 30 lipca - 2 sierpnia 2015

Trzecia edycja Warsztatów jazzowych dla dorosłych za nami. Kolejny sukces!

Pogoda była zmienna, za to atmosfera przez cały czas znakomita. Tym razem gościliśmy większe grono uczestników. Obok gitary i fortepianu podczas zajęć i jam sessions zaistniał również saksofon, a jedna z uczestniczek sprawdziła sie w roli gitarzystki basowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

II edycja 26 - 29 marca 2015

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z II edycji Warsztatów jazzowych dla dorosłych.

Chcielibyśmy, żebyście choć trochę poczuli tę wspaniałą atmosferę, jaka panowała podczas tej edycji.

Wszyscy uczestnicy podkreślali wartość wspólnego muzykowania z sekcją rytmiczną pod okiem doświadczonych nauczycieli. Praca nad nowym repertuarem przebiegała w luźnej i przyjemnej atmosferze a szczególną atrakcją były wieczorne jam sessions, które często przedłużały się do późnych godzin nocnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

I edycja 16 - 19 października 2014

Pierwsza edycja za nami! Organizatorzy i uczestnicy zgodnie twierdzą, że była ona bardzo udana. W trakcie codziennych zajęć przygotowywaliśmy utwory, które wykonywane były z sekcją rytmiczną na wieczornych jam sessions. Panowała luźna, przyjacielska atmosfera. Podczas wspólnych, smakowitych posiłków dyskutowaliśmy na tematy muzyczne i wsłuchiwaliśmy się w anegdoty opowiadane przez Włodzimierza Nahornego.

Piękna okolica i pogoda zachęcały wszystkich uczestników do spacerów, które były okazją do bliższego poznania się i zintegrowania w grupie. Do późnych godzin nocnych trwały rozmowy przy lampce wina lub nalewki. Odbywały się one w przerwach pomiędzy setami jam sassions i po ich przedłużającym się zakończeniu, najczęściej przy kominku. Atrakcją jednego z wieczorów było ognisko, przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski. Były pyszne 🙂

Wszyscy uczestnicy w swoich podsumowaniach podkreślali przede wszystkim korzyści płynące ze wspólnego muzykowania, które dało im ogromną satysfakcję i pozwoliło na zdobycie nowych muzycznych doświadczeń.

Gośćmi jednego z jam sessions byli Beata i Maciej Narkunowie, którzy wykonali profesjonalne zdjęcia. Z przyjemnością zamieszczamy je poniżej.

I edycja bluesowo - rockowa 15 - 18 września 2016

Pierwsza edycja warsztatów bluesowo – rockowych dla dorosłych za nami! Zainteresowanie przerosło nasze najślmielsze oczekiwania 🙂

Marek Raduli jako prowadzący sprawdził się znakomicie. Pogoda nam dopisała, a atmosfera była bardzo przyjazna. Warsztaty były wspaniałą okazją do spędzenia czasu z Markiem Radulim, a także do zapoznania się ze sprzętem, którego używa na scenie.

Pan Marek każdemu uczestnikowi ustawił indywidualne brzmienie oraz przekazał wskazówki do ćwiczeń w domu. Ale warsztaty to przede wszystkim możliwość wspólnego muzykowania z prawdziwą sekscją rytmiczną.

To była bardzo udana edycja, już nie możemy doczekać się kolejnej.

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ JUŻ CZASU.

cta-dancer

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ CZASU.
ZAPISZ SIE TERAZ!

cta-dancer

Współpracujemy tylko z najlepszymi

POZNAJ NASZYCH EKSPERTÓW

Więcej informacji

prof. dr hab. Maciej Grzywacz

Gitarzysta, kompozytor i aranżer

Więcej informacji

mgr Joanna Knitter

Wokalistka i wykładowczyni

Więcej informacji

prof. dr Włodzimierz Nahorny

Pianista, kompozytor i aranżer