W marcu 2020 organizujemy dwie edycje:

1) 5-8 marca 2020 wykładowcy: Włodzimierz Nahorny i Maciej Grzywacz - BRAK WOLNYCH MIEJSC

2) 26-29 marca 2020 wykładowcy: Dorota Miśkiewicz i Maciej Grzywacz - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcesz wziąć udział, ale nie ma wolnych miejsc? Napisz do nas. Zbieramy chętnych i tworzymy dodatkową edycję.

 

Poniżej prezentujemy sylwetki naszych Wykładowców.

 

 

Dorota Miśkiewicz

absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowości, takich jak diva z Capo Verde - Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku, oraz wielu innych. Można ją było również usłyszeć w duecie z Jerzym Wasowskim! Pod swoim nazwiskiem nagrała siedem albumów: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012), nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013), „Best of” (2016) czy „Piano.pl” (2016) będące rejestracją wyjątkowego koncertu, do którego artystka zaprosiła kilkunastu pianistów polskich, m.in. Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego, Marcina Wasilewskiego. To pierwsza w jej dorobku płyta nagrana live i wydana na DVD.
Źródło: www.dorotamiskiewicz.com.


 

Włodzimierz Nahorny

to postać nie mająca sobie równej na polskim rynku jazzowym. Pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą.

Jest kompozytorem najsłynniejszej, powojennej polskiej piosenki "Jej portret". Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim - Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, J. Strobla, z "Breakoutami" w okresie ich największej popularności. Ostatnie lata to okres jego olbrzymiej aktywności twórczej, płyty: "Ich portret", "Kolędy na cały rok", "Piosenki Lwowskie".

Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny.
pof. dr Wlodzimierz Nahorny prowadzi klasę fortepianu w Akademi Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

 


 Maciej Grzywacz

gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnie z nich to „Connected" z udziałem muzyków skandynawskich oraz "Solo" nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze albumy: „Fourth Dimension” z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, „Things Never Done”, w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz „Forces Within” z udziałem saksofonisty Macieja Sikały i kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby. Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem. Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.
dr hab. Maciej Grzywacz prof. AM prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.