Włodzimierz Nahorny

to postać nie mająca sobie równej na polskim rynku jazzowym. Pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą.

Jest kompozytorem najsłynniejszej, powojennej polskiej piosenki "Jej portret". Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim - Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, J. Strobla, z "Breakoutami" w okresie ich największej popularności. Ostatnie lata to okres jego olbrzymiej aktywności twórczej, płyty: "Ich portret", "Kolędy na cały rok", "Piosenki Lwowskie".

Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny.
pof. dr Wlodzimierz Nahorny prowadzi klasę fortepianu w Akademi Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

 


 Maciej Grzywacz

gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnie z nich to „Connected" z udziałem muzyków skandynawskich oraz "Solo" nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze albumy: „Fourth Dimension” z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, „Things Never Done”, w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz „Forces Within” z udziałem saksofonisty Macieja Sikały i kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby. Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem. Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.
dr hab. Maciej Grzywacz prof. AM prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.