10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie

WARSZTATY JAZZOWE DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy do udziału:

10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie
Zapraszamy do udziału wokalistki, wokalistów, gitarzystów, pianistów, saksofonistów, trębaczy, puzonistów, skrzypków, gitarzystów basowych, kontrabasistów, perkusistów i innych. Mile widziani są wszyscy, którzy poruszają się w stylistyce bluesowej, jazzowej i popowej, bez względu na poziom zaawansowania. Maksymalna liczba uczestników to 13 osób.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach. Pierwsza grupa to grupa wokalistów, którą poprowadzi  Joanna Knitter. Ta grupa będzie pracowała w ciagu dnia nad utworami, które następnie będą wykonywane wspólnie podczas wieczornych jam sessions. Joanna Knitter będzie pracowała ze swoją grupą nad doskonaleniem jej umiejętności wokalnych. Druga grupa, którą poprowadzi Maciej Grzywacz, to grupa dla instrumentalistów. Maciej Grzywacz zajmie się głównie doskonaleniem gry zespołowej. W tej grupie zajęcia będą odbywać się przy akompaniamencie sekcji rytmicznej. W zależności od oczekiwań uczestików możliwe są również wykłady dotyczące teorii improwizacji i harmonii.

Podczas wieczornych jam sessions obie grupy połączą siły i będą wykonywały utwory nad którymi pracowały w ciągu dnia. Poziom zajęć jest na bieżąco dostosowywany do poziomu zaawansowania uczestników warsztatów.

Przygotowanie do warsztatów:

Miesiąc przed rozpoczęciem warsztatów wysyłamy materiały, które w łatwy sposób pozwolą na wstępne przygotowanie się do zajęć.

Udział w warsztatach zapewni Tobie:

 • rozwinięcie umiejętności gry na instrumencie lub śpiewu
 • poznanie nowego repertuaru
 • opanowanie metod ćwiczenia, które spowodują dalszy rozwój
 • inspirację i nowe znajomości

Czego uczymy podczas warsztatów:

 • gra w zespole, śpiew z zespołem
 • improwizacja
 • akompaniament
 • jazz, blues i pop
 • poprawna technika gry
 • teoria muzyki
 • nowy repertuar

Wykładowcy tej edycji:

10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie
Maciej-Grzywacz-1

prof. dr hab. Maciej Grzywacz

Ucz się od najlepszych!

Gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium.

Ma na swoim koncie siedem autorskich płyt. Ostatnia z nich to Movin’ Along Maciej Grzywacz plays music of Wes Montgomery, do nagrania której zaprosił pianistę Kubę Stankiewicza i saksofonistę Tomasza Grzegorskiego. Poprzednie albumy to: Connected, nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Solo nagrany w całości na gitarze klasycznej, Black Wine, na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze płyty: Fourth Dimension z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, Things Never Done, w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz Forces Withinz udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby.

Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty z zespołem (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem, Aleksandrą Tomaszewską, Wojciechem Staroniewiczem, Piotrem Lemańczykiem.

Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.

Na początku 2021 gitarzysta otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Prof. dr hab. Maciej Grzywacz prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Joanna Knitter

mgr Joanna Knitter

Ucz się od najlepszych!

Wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku (śpiew jazzowy, improwizacja jazzowa, interpretacja piosenki).

Na stałe związana z Przemkiem Dyakowskim i jego swingowym „Take it easy” (w 2023 roku wydana została ich szósta płyta „Ludmiła” oraz z autorskim projektem „Blues & Folk Connection” (wspólne trzy płyty).

Solistka Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod dyr. Wojciecha Rajskiego, z którą nagrała płyty „The Sound of Christmas” (Universal Music Polska) oraz „Piosenki Warsa i Szpilmana” (Polskie Radio). Współpracuje także z Leszkiem Kułakowskim (płyta „Love songs”) oraz big bandem Jana Konopa.

Do tej pory wydała 16 krążków, także ze swoją muzyką i tekstami, a z zespołami zwiedziła kawałek świata (trasy po Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji i, oczywiście, Polsce). Śpiewała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in.: Rawa Blues Festiwal (PL), Gevarenwinkel Blues & Roots Festival (BE), Rockabilly Day (HOL), Baltic Music Festival (SWE), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (PL), Sopot Jazz Festival (PL), Jazz w Lesie (PL), Blues Alive (CZE) i in.

Pensjonat Rybakówka

10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie

Warsztaty odbędą się w niezwykle urokliwym pensjonacie w Borach Tucholskich w miejscowości Sokole Kuźnica. Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca, aż trafiliśmy na Pensjonat Rybakówka, który według nas spełnia wszelkie wymagania. Położony jest z dala od zgiełku, w ustronnym miejscu, nad Zalewem Koronowskim, wśród lasów. Niewątpliwymi atutami pensjonatu są komfortowe warunki, pyszne jedzenie i miła atmosfera.

Szczegółowe informacje

10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie

Cena za uczestnictwo w warsztatach wynosi 3600 zł netto (+23% VAT) / 4428 zł brutto za osobę.

Cena obejmuje:

 • 12 godzin łącznie zajęć grupowych z wykładowcą, sekcją rytmiczną
 • 9 godzin oficjalnych jam sessions (pod okiem wykładowcy i sekcji rytmicznej)
 • materiały potrzebne do uczestniczenia w zajęciach (nuty, akordy, teksty)
 • 3 noclegi w pokoju jednoosobowym z łazienką (za dodatkową opłatą możliwy przyjazd z osobą towarzyszącą)
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja z kieliszkiem wina)
 • kawę/herbatę i wodę - w przerwie w zajęciach
 • darmowy parking
 • dobrą atmosferę i mile spędzony czas

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu do i z Pensjonatu Rybakówka
 • alkoholu (poza kieliszkiem wina do kolacji)

Szczegółowy plan zajęć:

Możliwe są niewielkie zmiany w planie.
dzień 1 / 4

Czwartek

13:00 - 14:00 - przyjazd uczestników
14:30 - 15:30 - obiad
16:00 - 18:30 - warsztaty z przerwą na kawę
19:00 - 20:00 - kolacja
20:30 - 23:30 - jam session
01:00 - zakończenie pierwszego dnia warsztatów
dzień 2 / 4

Piątek

09:00 – 10:00 – śniadanie
10:30 – 12:30 – warsztaty
13:30 – 14:30 – obiad
15:30 – 18:00 – warsztaty z przerwą na kawę
19:00 – 20:00 – kolacja
20:30 – 23:30 – jam session
01:00 – zakończenie drugiego dnia warsztatów
dzień 3 / 4

Sobota

09:00 – 10:00 – śniadanie
10:30 – 12:30 – warsztaty
13:30 – 14:30 – obiad
15:30 – 16:15 – lekcja "Zrozumieć i poczuć rytm" z Jakubem Grzywaczem
16:15 – 16:30 – przerwa na kawę
16:30 – 18:00 – warsztaty
19:00 – 20:00 – kolacja
20:30 – 23:30 – jam session
01:00 – zakończenie trzeciego dnia warsztatów
dzień 4 / 4

Niedziela

09:00 – 10:00 – śniadanie
10:30 – 12:30 – warsztaty
13:30 – 14:30 – obiad
14:30 – 16:00 – wyjazd uczestników
16:00 – zakończenie warsztatów

Jak zarezerwować miejsce?

10-13 października 2024, Pensjonat Rybakówka, Bory Tucholskie. Start przyjmowania zgłoszeń: wtorek, 25 czerwca 2024, 19:00

Całkowity koszt udziału w warsztatach wynosi 3600 zł netto czyli 4428 zł brutto od osoby.

Rejestracja udziału w nadchodzących dwóch edycjach warsztatów rozpocznie się we wtorek 25 czerwca o godz. 19:00 (w tym terminie zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy) i składa się z dwóch czynności:

1. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny będzie tutaj. W odpowiedzi zostanie wysłana wiadomość  o dostępności miejsc na danej edycji.
2. W ciągu dwóch dni od otrzymania wiadomości o dostępności miejsc prosimy o dokonanie wpłaty 50% całkowitego kosztu udziału w warsztatach tj. 2214 zł i przesłanie potwierdzenia na adres rejestracja@warsztatyjazzowe.pl.

Po otrzymaniu wypełnionego formularza, potwierdzenia wpłaty i zaksięgowaniu wpłaty wyślemy wiadomość potwierdzającą rejestrację.
Pozostałej części opłaty tj. 2214 zł należy dokonać w dniach: 1-4 października 2024. Wniesione opłaty nie podlegają zwrotowi.*

Jeżeli ktoś nie dostanie się na preferowaną edycję, będziemy proponować udział w tej drugiej, o ile będą dostępne miejsca.

O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność prawidłowo dokonanych zgłoszeń na poszczególne instrumenty. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które chcą wziąć udział w obu edycjach.

DANE DO PRZELEWU:

89114020040000340283040297 mBank
Muzykariat Ilona Grzywacz
ul. Stefana Okrzei 12a/13
81-747 Sopot

W tytule przelewu należy wpisać datę warsztatów.

*Jeżeli nie zgromadzimy odpowiedniej liczby zgłoszeń warsztaty mogą zostać odwołane. W przypadku odwołania warsztatów z winy organizatora wpłata zostanie zwrócona w całości.

Jesteś w dobrym gronie!

WSPIERAJĄ NAS:

Logo_jazzforumm
Logo_gitarzysta
Logo_jazzpress
Logo_jazzradio
Logo_psj

Jesteś w dobrym gronie!

WSPIERAJĄ NAS:

Logo_jazzforumm
Logo_gitarzysta
Logo_jazzpress
Logo_jazzradio
Logo_psj

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ JUŻ CZASU!

cta-dancer

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ CZASU.
ZAPISZ SIĘ TERAZ!

cta-dancer