Kontrabasista, gitarzysta basowy

MARCIN GRABOWSKI

Marcin Grabowski 1

Sesyjny muzyk instrumentalista (kontrabas, gitara basowa) związany głównie ze środowiskiem jazzowym, choć współpracujący z artystami poruszającymi się w różnych nurtach muzycznych (blues, folk, pop, piosenka aktorska, musical).

Posiada duże doświadczenie koncertowe i studyjne, na jego koncie jest kilkanaście płyt długogrających. Muzyk występuje na  festiwalach w całej Europie.

Współpracuje z takimi instytucjami kultury jak Opera Nowa w Bydgoszczy (musical „Bulwar zachodzącego Słońca”), Filharmonia Pomorska, Teatr im Wilama Horzycy w Toruniu. Brał udział w nagraniu filmu dokumentalnego Janusza Majewskiego pt. ”Jazz Outsider”. Marcin Grabowski jest laureatem wielu festiwali jazzowych (m.in. Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa). Uczestniczył jako muzyk w kilkunastu spektaklach teatralnych.

Inną formą jego działalności jest praca pedagogiczna: nauka gry na gitarze basowej, kontrabasie, prowadzenie warsztatów jazzowych oraz praca z sekcją rytmiczną w big bandzie.

Pianista, kompozytor

ALEKSANDER NARKUN

Olek Narkun

Pianista i kompozytor związany z trójmiejskim środowiskiem jazzowym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie profesora Włodzimierza Nahornego i doktora Sławomira Jaskułke.

Lider zespołu Narkun Trio (Maja Biesek – gitara, Adam Pachla – kontrabas), z którym wystąpił w finale XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych klubu „Ucho” w Gdyni. Wkrótce później w Studiu Radia Gdańsk wraz z zespołem dokonał rejestracji materiału na debiutancki album pod tytułem „Nature and intention”. Premiera albumu miała miejsce w listopadzie 2023 roku.

Od 2020 roku oddaje się również pracy na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Perkusista

KUBA GRZYWACZ

Kuba Grzywacz IMG_8642

Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pochodząc z muzycznej rodziny, rozwijał swoją pasję od najmłodszych lat. Jego ojciec, profesor, ceniony gitarzysta jazzowy, wprowadził go w świat muzyki.

Pierwsze muzyczne kroki stawiał w Sopockiej Szkole Muzycznej, ucząc się gry na fortepianie, ale to perkusja stała się jego prawdziwą pasją. Regularnie koncertował na trójmiejskiej scenie jazzowej, grając z takimi artystami jak Przemysław Dyakowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Monika Brodka, Aloe Blacc, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska, Wojciech Staroniewicz, Piotr Lemańczyk, Olo Walicki, Aleksandra Tomaszewska, Irek Wojtczak, Kuba Stankiewicz, Piotr Kułakowski, Krzysztof Herdzin, Krystyna Stańko i wielu innych.

Jako perkusista sesyjny i członek zespołu aleph א, zagrał ponad 50 koncertów w całej Polsce i wydał dwa albumy, obecnie pracuje nad trzecim. Wspiera młodych i dorosłych artystów jako kompozytor, songwriter, edukator, prowadzi także warsztaty jazzowe.

W ciągu swojej 13-letniej kariery nagrał 11 albumów, a jego profesjonalizm i pasja do muzyki przyciągają zarówno młodych adeptów, jak i doświadczonych muzyków.

Poznaj naszych wykładowców!

WSPÓŁPRACUJEMY Z

dr Krystyna Stańko

Wokalistka i wykładowczyni

prof. dr hab. Kuba Stankiewicz

Pianista, kompozytor i aranżer

mgr Dorota Miśkiewicz

Wokalistka i wykładowczyni

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ JUŻ CZASU.

cta-dancer

Wciąż się zastanawiasz?

NIE TRAĆ CZASU.
ZAPISZ SIE TERAZ!

cta-dancer